Materiały

Prezentowane przez nas wyroby wykonane są z najlepszych dzianin polarowych, pochodzących od najlepszych dostawców i producentów.


POLARTEC to skonstruowana przez amerykańską fabrykę Malden Mills rodzina aktywnych dzianin poliestrowych, pozwalająca na stworzenie bezkonkurencyjnej odzieży dopasowanej do zmiennych warunków zewnętrznych. Doskonałe parametry termiczne przy zachowaniu dużej oddychalności, niskiej wagi i trwałości gwarantuje wyrób wykonany z materiału najwyższej jakości oznaczony charakterystycznymi znakami firmowymi i oryginalną metką.


SHELTER materiał polarowy produkowany przez polską firmę FWR BIRUNA S.A. Dzięki specjalnej strukturze utrzymuje odpowiedni suchy i ciepły mikroklimat skóry. Jest antyalergiczny i nie powoduje uczuleń.CONTROL CLIMATE to tkaniny belgijskiego producenta CONCORDIA TEXTILES nadające się do produkcji odzieży dopasowanej do ekstremalnych warunków pogodowych. Pozwala na oddychanie skóry, posiada właściwości wiatroszczelne i wodoodporne. Dzięki zastosowaniu powłoki z TEFLONU ma także właściwości "odpychające" wodę.
TECHNOBEL to tkanina polarowa produkowana przez firmę Bellandi. Specjalny rodzaj konstrukcji wielowarstwowej zapewnia utworzenie tzw. kieszeni powietrznych wewnątrz tkaniny utrzymujących zimno z dala od naszego ciała, utrudniając jednocześnie ucieczkę ciepła na zewnątrz. Zastosowanie membrany WINDTECH wewnątrz dwóch warstw tkaniny, pozwala na dłuższe korzystanie z właściwości wiatroszczelnych tkanin.